Вітаю Вас, Гость Середа, 24.04.2024, 06:17
Клуб створений 7 червня 2009 року ГОЛОВНА СТАТТІ ФОРУМ КОРИСНЕ BOSTON BIKE РЕЄСТРАЦІЯ
Форма входу
Меню сайту
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
Пошук
Наше опитування
Який вид наземного транспорту вам до вподоби ?
Всього відповідей: 124
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Як підібрати велосипед

Схема і пристрій велосипеда, що впливає на ціну велосипеда, як правильно підібрати велосипед. Читайте далі>>>



Ціна велосипеда безпосередньо залежить від призначення (прогулочний, туристський, спортивний), матеріалів, якості устаткування, але все це особливо не грає ролі, коли в «свій» велосипед ви закохалися з першого погляду. Тому перш ніж відправиться в магазин варто розібратися, за що ж ви платитимете і скільки. В першу чергу визначите свій бюджет, хороший велосипед дешевим бути не може. Потім визначите, з якого матеріалу має бути рама і які мають бути компоненти.

Типи рам велосипеда

Рама - найголовніший конструктивний елемент. Основні вимоги до рами - міцність і легкість. Сучасні рами МТВ виготовляються із сталі, алюмінієвих сплавів, титанових сплавів або композитних сплавів.
Сталеві рами надійні, ремонтопрігодни і недороги, серед недоліків - велика маса і схильність корозії. Алюмінієві рами легше порівняно із сталевими, майже не схильні корозії, не ремонтуються в польових умовах і дорожче стоять.
Титанові рами високопрочни, мають невелику масу, не коррозіруют, за рахунок гнучкості сплаву відмінно гасять вібрацію, забезпечуючи комфортну їзду, але дорого стоять.
Композитні рами, як правило, виготовляються із застосуванням карбону (вуглепластика). Такі рами жорсткі, упруги, найлегші, не схильні корозії, але і найдорожчі.
По співвідношенню ціна-якість найбільш оптимальним для туризму залишається варіант алюмінієвих рам.

Потім варто визначитися, яке у велосипеда має бути навісне устаткування.

Устаткування Shimano
Левова частка велосипедів оснащена устаткуванням японської фірми Shimano. Усі комплектуючі цієї фірми розділені по групах, кожна з яких має своє призначення. Тourney саме недороге і просте устаткування, призначено для велосипедів з 15, 18 і 21 швидкістю. Велосипеди з таким устаткуванням розраховані на спокійні велопрогулки, а не далекі подорожі. Altus і Acera устаткування початкової групи, призначено для велосипедів з 21-24 передачами, підходить для першого велосипеда, якщо не передбачається довгих поїздок. Alivio - найдоступніша за ціною група устаткування, що дозволяє відправитися у будь-яку подорож, оснащена 24-швидкісною трансмісією. Deore - напівпрофесійне полегшене в порівнянні з Alivio устаткування з 27-швидкісною трансмісією і вибором гальм(V - brake, дискові механічні або гідравлічні). Deore LX - устаткування для спорту, спусків з гір, фрірайду, триала і підкорення кросс-кантрийных трас. Це устаткування надійне і чітко працює незалежно від умов і маршруту, але і значно дорожче в порівнянні з попередніми групами. Призначено для велосипедів з 27 передачами. Deore XT і XTR - це професійне устаткування, зазвичай вживане у велосипедах для змагань, в туризмі використовується рідко із-за високої вартості.

Вилка велосипеда (амортизатор)

Функціонально усі вилки однакові, їх основне завдання - поглинути удари переднього колеса об дорожнє покриття(жорстка вилка, зрозуміло, передає ці удари до рук велосипедиста). Але ось якість роботи вилки сильно залежить її типу. Пружинно-еластомерні(еластомерні) вилки найдешевші, зазвичай не регулюються, досить жорсткі і досить швидко виходять з ладу. Пружинно-маслянні(маслянні) регулюються по мірі жорсткості, прості в обслуговуванні і довговічні. Повітряно-маслянні(повітряні) вилки - найлегші, регульовані по жорсткості під конкретного велосипедиста, найменш чутливі до перепадів температур, зносостійкі, але і найдорожчі.

Далі необхідно собі відмітити, що на задньому колесі байка повинен стояти подвійний(бажано пистонированный) обід зі спицями з нержавіючої сталі - це забезпечить надійність на вибоїнах, при навантаженому велобагажнике і особливо, при значній вазі їздця. Вибираючи марку велосипеда варто довіритися відомим фірмам-виробникам, які вже зарекомендували себе на ринку. Провідні виробники, представлені на українському ринку, це Kelly's, Trek, Giant, Author, Specialized, GT, Scott, Schwinn, Felt, Univega, Bergamont і ряд інших. Варто звернути увагу, що при рівній якості велосипедів, ціна сильно відрізняється залежно від бренду. Озброєні знаннями можете сміливо вирушати в магазин і вибирати свою мрію по бойовому розфарбовуванню.

Як підібрати велосипед по росту читайте далі>>>